T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / SANCAKTEPE - Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu

Rehberlik Servisi Anasayfa

24-10-2017Sorumluluk

Sorumluluk, erken çocukluk dönemlerinden başlayarak çocuğun yaşına, cinsiyetine ve gelişim düzeyine uygun görevler vermekle başlar. Yaşına uygun sorumlulukların verildiği ve basit işlerde çocuğun yardımının beklendiği bir ortam çocuğu cesaretlendirir. Böyle bir ortam çocuğun kendi kendine yetebilmesine fırsat vereceğinden onun kendine olan güvenini de arttıracaktır. 

Devamı...

 

 


 

 

24-10-2017Özgüven

Özgüven, bireyin kendisinden, davranışlarından memnun olması, kendisi hakkında iyi duygular geliştirmesi ve bunun neticesinde, çevresiyle barışık yaşaması demektir. İlkokul çağına gelen çocuk, birtakım sorumlulukları yüklenmeye hazır hale gelmiştir. Bu dönemde çocuklarda başarabilme duygusunu ortaya çıkarmak ve geliştirmek oldukça önemlidir.

Devamı...

 

 

 


 

 

24-10-2017Okul Korkusu

Her anne ve baba için  çocuğunun okula başlaması heyecan verici ve sevindirici bir olaydır. Günler  öncesinden hazırlıklar başlar.  Önlükler,  çantalar alınır. Çoğu çocuk da anne ve babasının bu heyecanına katılır. Okula  başlamadan önce çok istekli ve hevesli görünceler de bazı çocuklar için okula  gitmek o kadar kolay olmaz.

Devamı...

 

 


 

 

24-10-2017Sevgi Bülteni

Sevgi; henüz dünyaya gelmeden, yaşamla buluştuğumuz an tanıştığımız ilk olumlu duygudur. Sevgi sahip olduğumuz olumlu değerler içinde ilk sırada gelir. Sevgiye olan gereksinimimiz azalmaz ya da başka bir duyguyla telafi edilemez. Yaşla ilişkili olarak sevgi duyduğumuz kişiler, şeyler değişse de sevgi, yaşam boyu en temel gereksinimimiz olarak hayatımızdaki sihirli etkisini sürdürür.

Devamı...

 

 


 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 01.12.2012 - Güncelleme: 29.10.2017 17:43 - Görüntülenme: 769
  Beğen | 0  kişi beğendi